LPDC: Powstaje nowy plan działania

Drodzy Przyjaciele,

Piszemy, by poinformować was o niektórych strategiach, które zostaną podjęte w celu kontynuowania starań na rzecz uwolnienia Leonarda Peltiera. Strategie te zostaną umocnione w miarę dalszych analiz i rozwoju sytuacji, a tymczasem chcielibyśmy przedstawić niektóre z podstawowych planów i początkowych działań wspierających.

1. Jak sugerowało wielu z was, najszybszym działaniem będzie reakcja na odmowę ułaskawienia. Odpowiedzialni za przedłużanie tej niesprawiedliwości muszą nas usłyszeć. Wyślijcie list do Billa Clintona i senatora Toma Daschle, by wyrazić wasze rozczarowanie z powodu takiego przebiegu sprawy. Senator Daschle jest przywódcą Demokratów w Kongresie. Ugiął się on pod naciskiem FBI z Dakoty Pd. i zasugerował Clintonowi odrzucenie ułaskawienia, ignorując w ten sposób plemiona z tego stanu, które od dawna popierały ułaskawienie. Wkrótce udostępnimy adresy i wzory listów.

2. Głównym przesłaniem nowej kampanii będzie wezwanie do odtajnienia 6000 dokumentów dotyczących sprawy Peltiera, wciąż ukrywanych przez FBI. Wezwiemy także do kongresowych przesłuchań w sprawie nadużyć urzedników rządowych w sprawie Peltiera oraz w Pine Ridge w dotyczącym sprawy okresie. Poparcie w tym i innych wysiłkach obejmować będzie intensywne działania edukacyjne i wsparcie lobbystyczne ze strony urzędników w Kongresie. Piszcie do waszych lokalnych parlamentarzystów (z USA) i proście ich o poparcie ustawy o odtajnieniu dokumentów i zorganizowaniu przesłuchań. Wkrótce udostępnimy wzór listu i link do strony, na której znajdziecie informacje kontaktowe. To tylko początek, a wiele więcej będzie miało miejsce później!

3. 6 lutego 2001 przypadnie, niestety, 25 rocznica aresztowania Leonarda Peltiera, co oznacza, że ostatnie ćwierć wieku spędził on niesprawiedliwie za kratami. Poświęćmy ten dzień na odnowienie kampanii na rzecz jego uwolnienia. W celu upamiętnienia 6 lutego zorganizujcie spotkania przegrupowujące lokalne grupy poparcia, zorganizujcie czuwania, prelekcje, pokazy wideo i wyślijcie do lokalnych mediów oświadczenia prasowe. Wiemy, że do 6 lutego pozostało juz niewiele czasu, i że trudno będzie zorganizować większe akcje, ale możemy wykorzystać ten dzień jako moment zapoczątkowania jeszcze silniejszej kampanii i jeszcze szerszej sieci, które będziemy rozwijać i intensyfikować w najbliższych miesiącach. Wkrótce udostępnimy oświadczenie prasowe, które możecie wysłać do lokalnej prasy przed 6 lutego. Jesli planujecie dzialania, które mogłyby być interesujące dla prasy, dołączcie do oświadczenia informację "kto, co, kiedy" i kontakt do waszej grupy. Powiadomcie nas o szczegółach wszelkich organizowanych działań, byśmy mogli pomóc w ich nagłośnieniu.

4. Tymczasem zespół obrońców Leonarda Peltiera analizuje konkretne posunięcia prawne. Najlepszym sposobem poparcia wszelkich przyszłych działań jest budowanie publicznej świadomosci i poparcia. Będziemy aktualizować wszystkie nasze materiały, by były zgodne z nowymi strategiami. Wyślijcie do nas zaadresowaną i opatrzoną znaczkiem kopertę, jeśli potrzebujecie jakiejś literatury do powielenia i dystrybucji. Odwiedzajcie naszą stronę internetową w celu uzyskania informacji o naszych edukacyjnych filmach wideo, książkach i innych materiałach.

Pozostańcie w kontakcie z nami. Wkrótce wiadomo będzie o wiele więcej i każdy z was będzie potrzebny. Jak już powiedzieliśmy wczesniej, Leonard Peltier nie rezygnuje, więc my też nie możemy! Dziękujemy za wasze stałe zaangażowanie i poparcie.

W Solidarności,
LPDC

Leonard Peltier Defense Committee
PO Box 583
Lawrence, KS 66044
785-842-5774
www.freepeltier.org

By rozpocząć subskrypcję informacji, wyślijcie pustą wiadomość do  lpdc-on@mail-list.com
By zakończyć subskrypcję, wyślijcie pustą wiadomość do lpdc-off@mail-list.com
By zmienic swój adres e-mailowy, wyślijcie wiadomość do lpdc-change@mail-list.com