VIII Zimowe Spotkanie Przyjaciół Indian

termin: 22-24 lutego 2002

miejsce: dworek sołtysa Włodka, Mikołajów 5, gmina Budzów koło Srebrnej Góry

dojazd: PKS z Ząbkowic Sl. - w kierunku na Srebrną Górę - do przystanku PKS Budzów Skrzyżowanie (ostatni przystanek przed Srebrną Górą, bilet za 3,60 zł)

dojście lub dojazd samochodem: od przystanku PKS na ostatnim skrzyżowaniu w Budzowie drogą w lewo w kierunku na Przyłęk (ok. 1,5 km), a następnie drogą w prawo do Mikołajowa (ok. 1 km). Na skrzyżowaniu koło przystanku PKS w Mikołajowie (autobus kursuje tylko w dni robocze!) skręcić do białego dworku sołtysa w głębi gospodarstwa po prawej stronie drogi

warunki: nocleg w wiejskim dworku, łóżka w 2-3 salach wieloosobowych (bez pościeli), zapewnione ogrzewanie (kominek i piece gazowe), dostęp do kuchni gospodarzy i łazienki z ciepłą wodą, sala kominkowa na spotkania i ceremonie, zaopatrzenie i wyżywienie we własnym zakresie (lub w miarę wytrzymałości auta organizatorów)

cena: 25 zł od osoby za 2 noclegi, 15 zł za jeden nocleg (płatne u organizatorów na miejscu spotkania)

zabrać ze sobą: śpiwory, ciepła odzież turystyczna, wygodne buty, żywność na czas pobytu; w Mikołajowie nie ma sklepu ani baru, najbliższe - w Budzowie (2,5 km) lub Srebrnej Górze (4 km)

okolica: zimowe szlaki turystyczne Gór Bardzkich, całoroczne atrakcje Srebrnej Góry, rezerwat cisów, wiejski klimat

gospodarze: rodzina sołtysa Włodka z Mikołajowa, tel. 0p74 8180517 (po "klimatycznym" Sylwestrze na 60 osób polecił Jasiek Wawrzała...)

organizatorzy: Beata i Marek Nowocień, ul. Głowackiego 1B/18, 57-200 Ząbkowice Sl., tel. dom. ------- (wieczorem), tel. kom. -------, cien (at) indianie.eco.pl

proponujemy: towarzyskie spotkanie starych i nowych przyjaciół Indian, możliwość aktywnego (lub leniwego) spędzenia weekendu, ceremonialne otwarcie spotkania (piątek wieczorem), indiańskie pieśni, gry i zabawy, giełdę newsów, fotek, gazet, książek i petycji, składkowy potlacz (sobota po południu), wspomnienia z minionego roku, sprawy bieżące i przygotowania do nowego sezonu (w tym możliwej wizyty Lakotów i XXVI zlotu PRPI)

prosimy o: zgłoszenia osób chętnych do przyjazdu (mailem, listownie lub telefonicznie), przywiezienie indianistycznych pamiątek i gadżetów, przygotowanie własnych propozycji spędzenia czasu zimowo i "po indiańsku", dobry nastrój i otwartość na propozycje innych

Zapraszamy - Winet i Cień

http://www.indianie.eco.pl/bylo/sg2002.htm - mapka okolic spotkania (428 KB)