!!! AKCJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA !!!

Lakota children -toys collection


"Let us put our minds together
to see what life we can make for our children"

Sitting Bull

ENGLISH INFO

Witam serdecznie!

Zgodnie z zapowiedzią, przesyłam informacje dotyczące zbiórki zabawek dla dzieci indiańskich w rezerwacie Lakotów w South Dakota w USA.

Pomysł na zbiórkę zabawek w listopadzie i wysłanie ich tak, by dotarły do rezerwatu pod koniec grudnia, powstał z inicjatywy koordynatora DAKOTA YOUTH PROJECT w Stanach, Jamesa Robideau, Alicji mającej z nim kontakt i przebywającej obecnie w USA, oraz w mojej głowie. Szczegóły dotyczące Projektu oraz całej Organizacji znajdziecie w podanych pod koniec tego listu odnośnikach.

Czas, miejsce i cele akcji:

·         ze względu na czas jaki zajmie po zbiórce pakowanie zabawek i transport ich do Stanów trwający ok. 3 tygodni, zdecydowaliśmy poświęcić na zbiórkę cały listopad. Po wysłaniu zabawek do Stanów, zajmą się nimi Alicja, James i inne osoby zaangażowane w projekt.

·         zbieramy zabawki na terenie całego kraju, w szkołach, sklepach z zabawkami (jak się da namówić właścicieli na sponsoring to będzie wspaniale!), wśród znajomych, można też poszukać własnych misiów i innych takich (jak ktoś jeszcze ma...eh... kiedy to było!). Może uda się Wam namówić kogoś na dokonanie większych wpłat? WAŻNE!: ZABAWKI MUSZĄ BYĆ W DOBRYM STANIE! Pluszowe niech będą czyste i może uprane, inne - sprawne.

W akcję "zamieszane" są również Grupy Poparcia w Niemczech, prawdopodobnie również w Norwegii i na terenie Czech.

·         celem akcji jest zebranie jak największej ilości zabawek na prezenty dla dzieci indiańskich w rezerwacie w Południowej Dakocie, nie mających w zasadzie niczego, jak stwierdzono -"Rezerwat w South Dakota to taki trzeci świat... w pierwszym świecie". Dzieci w wieku 3-12 lat.

Oprócz zabawek będą potrzebne jak zawsze przy takich akcjach - pieniądze na wysłanie paczek. Niestety nie udało mi się założyć w ciągu ostatniego czasu konta zarejestrowanego np. na fundację. Dlatego też ewentualnych wpłat można dokonywać na moje konto podane poniżej KONIECZNIE Z DOPISKIEM "ZABAWKI". Rozumiem, że może to wywoływać czasem pewne opory - jestem osobą prywatną. Mam nadzieję jednak, że cel akcji jest jasny i nie budzi zastrzeżeń jeśli chodzi o moje poświęcenie dla sprawy i dalsze jej skierowanie do osób zajmujących się nią w Stanach. Za zebrane pieniądze zorganizowany zostanie transport zebranych rzeczy, reszta zostanie przekazana na konto DAKOTA YOUTH PROJECT. Nad dyspozycją zabawek i pieniędzy będzie czuwała Alicja i James.

Będzie istniała możliwość wglądu na co zostały przekazane pieniądze.

Przesyłki kierujcie proszę na adres:

Dariusz Robert Kachlak

[....]

Wpłaty proszę kierować na konto koniecznie z dopiskiem "ZABAWKI":

[....]

Ewentualne pytania kierujcie proszę do Alicji - pocahontas@poczta.onet.pl

lub do dariusz@indianie.eco.pl

Więcej informacji o DAKOTA YOUTH PROJECT znajdziecie na stornach internetowych :

KOLA INTERNATIONAL - po angielsku http://users.skynet.be/kola/index.htm

Mitakuye Oyasin - po polsku http://www.indianie.eco.pl/prpi.htm

Relacja o wyniku akcji, co i ile zebraliśmy - w grudniu.

Może uda się nam zrobić coś dla kolejnych pokoleń tych, którym zawdzięczamy nasze zainteresowania, często Drogę Życia?

A może ważne jest dla Ciebie również to, by uśmiech rozpromienił twarz dziecka...? Mam nadzieję, że tak...

Dziękuję.

Polski Ruch Przyjaciół Indian

KOLA INTERNATIONAL - Polska

Kontakt:

Alicja Sordyl, Darek R. Kachlak (0602 234 773)

PS. Spotkałem się z zarzutem, czemu nie robię tego np. dla polskich dzieci, które też często nie mają się czym bawić... Jestem tego świadom, tak samo jak wielu innych spraw...

Kiedyś wybrałem jednak moją własną "INDIAŃSKĄ ŚCIEŻKĘ" i nią podążam... HO!

Proszę, przekażcie tę informację wszystkim, którzy mogą nas wspomóc!

!!! AKCJA ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA !!!