Indianie rozdają komputery

Ponad 300 używanych komputerów podarowało plemię Indian Pequot Mashantucket ze stanu Connecticut lokalnym władzom, szkołom i organizacjom społecznym. Komputery, zastąpione niedawno nową generacją sprzętu, pochodzą z prowadzonego przez Indian znanego kasyna w Foxwoods oraz z biur plemiennych. Komputery otrzymało m.in. technikum w Norwich oraz władze miejskie Ledyard, Preston i East Lyme. Przedstawiciel plemienia poinformował, iz na darowiznę zdecydowano się dlatego, że nie udało się wynegocjować korzystnej umowy na sprzedaż trzyletnich komputerów IBM z procesorem Pentium II.

10 komputerów podarowanych technikum pomoże uczniom w nauce, pracy w szkolnych warsztatach i zdawaniu testów za pośrednictwem lokalnej sieci. Ograniczenia budżetowe nie pozwalały dotąd na wyposażenie szkolnych warsztatów samochodowych w sprzęt komputerowy stosowany w większości nowoczesnych stacji obsługi. Przenośne komputery pomogą także w pracy obsługującej trzy lokalne szkoły pielęgniarki oraz służb odpowiedzialnych za ciągły nadzór nad systemami ogrzewania i klimatyzacji w szkołach.

Przedstawiciel władz lokalnych stwierdził, że władze z radością przyjęły dar od plemienia, z którym nierzadko spierały się w kwestiach praw ziemskich czy różnych sprawach związanych z działalnością kasyna. Podkreślił jednocześnie, iż między lokalną społecznością a Indianami nigdy nie było poważniejszych problemów i że decyzja Pequotów Mashantucket została przyjęta bardzo pozytywnie.