DRUGIE WIOSENNO-LETNIE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ INDIAN

W MIĘDZYGÓRZU 2002

 

Po raz kolejny zapraszamy na spotkanie w Międzygórzu, które tym razem odbędzie się w dniach 28 - 30 czerwca ( piątek - niedziela ) 2002 roku. Miejscem spotkania, podobnie, jak w roku ubiegłym, jest Łysieniówka - urocza chata położona w odległości około (J ) 20 minut marszu od przystanku PKS w centrum Międzygórza (Kotlina Kłodzka)

Zakwaterowanie : drewniana chata z pięknym widokiem na góry, wystarczająco oddalona od siedzib ludzkich, aby śpiew i tym podobne praktyki nie stanowiły problemu dla sąsiadów.

Łysieniówka zaopatrzona jest w prąd, ciepłą wodę, prysznic, toalety. W czterech pokojach znajduje się 36 łóżek. Kuchnia z kuchenką gazową i lodówką, wyposażona jest w większość niezbędnych naczyń i sztućców - dobra wiadomość dla zapominalskich. W największym z pokojów jest kominek, a przy nim dość miejsca na wspólne przesiadywanie i stały już chyba punkt każdego ze spotkań - potlacz.

Koszt noclegu: 12 zł za noc (w tym opłata na indianistyczne akcje w przyszłości)

Dojazd: pociąg do Bystrzycy Kłodzkiej i autobus PKS do Międzygórza. Z przystanku PKS, należy dojść do skrzyżowania ulicy Śnieżnej z Sanatoryjną ( tamże knajpka 'Wilczy Dół') i dalej, ulicą Sanatoryjną, aż do wysokości domu wypoczynkowego 'Stokrotka'. Przed 'Stokrotką', po lewej stronie, jest oznakowanie szlaków ( 'niebieski' i 'żółty' ) - wybieramy niebieski . Podążając tym szlakiem, w pewnym momencie dochodzimy do biało-brązowego budynku ( 'Szopa') , możemy wybrać jedną z dróg :

Zła wiadomość, dla kierowców. Jedyna droga łącząca chatę ze światem, jest własnością Lasów Państwowych. Jazda po niej wymaga pozwolenia, w przeciwnym razie, może zakończyć się mandatem. Samochód można zostawić na dole w Międzygórzu, ale jego losy mogą być różne(L ).

Zabierzcie:

- śpiwory , karimaty też mogą się przydać

- wyżywienie ( w Międzygórzu jest kilka sklepów, jakaś knajpka też się znajdzie ) JJ


Program spotkania : zależy tylko i wyłącznie od chęci uczestników (J ). Może w tym roku wszyscy zaszczycimy Śnieżnik (ok. 7 km od Łysieniówki), Jaworową Kopę (w zasięgu wzroku i naszych nóg...(J ).

Bardzo prosimy o wcześniejsze potwierdzenie chęci przyjazdu. Właściciel chaty prosił o wstępne ustalenie liczby uczestników do końca kwietnia, a nieco bardziej sprecyzowane - na miesiąc przed spotkaniem. Nie chcemy, aby dorzucił nam kogoś jeszcze !!!

Mapki

Kontakt:

Magda, tel. (071) 78-368-55 (po 19),tewa@skrzynka.pl lub tewahoyenim@go2.pl

Marek Moryń, tel. (71) 344-25-21 (po 19),ottowa@poczta.wp.pl