Nowości Komitetu Obrony Leonarda Peltiera (LPDC)


+ 6 lutego mija 26 rocznica aresztowania Leonarda Peltiera. To kolejna okazja tak do spontanicznych i indywidualnych, jak i do zorganizowanych i zbiorowych działań na rzecz jego uwolnienia. Zapraszamy do odwiedzania aktualizowanej na bieżąco strony LPDC www.freepeltier.org w sprawie informacji źródłowych, nowości, przykładów i rozmaitych propozycji działań na rzecz Leonarda.

+ 5 grudnia 2001 Leonard Peltier otrzymał Nagrodę Praw Człowieka kanadyjskiej Federacji Pracy Ontario (OFL), centrali związkowej zrzeszającej 600 tysięcy związkowców z prowincji Ontario. W imieniu Leonarda nagrodę odebrał międzynarodowy przedstawiciel i koordynator Kanadyjskiego Komitetu Obrony Leonarda Peltiera, Frank Dreaver, który kilka lat temu odwiedził nas w Polsce.

+ Jak co roku w okresie świąteczno-noworocznym, Leonard Peltier apeluje o zbiórkę darów dla dzieci z rezerwatu Pine Ridge. Nowe zabawki, zimowa bielizna i odzież, pieluszki, koce i trwała żywność mogą być wysyłane do członkiń Rady Starszych przy Komitecie Obrony Leonarda Peltiera z rezerwatu Pine Ridge, które zajmą się ich dystrybucją do najbardziej potrzebujących.
Adresy wysyłkowe:
Roselyn Jumping Bull/Fedelia Cross, P.O. Box 42, Oglala, SD 57764
Geraldine Janis, P.O. Box 525, Pine Ridge, SD 57770

+ 2 listopada 2001 adwokat Eric Seitz złozył w sądzie wniosek o zredukowanie kary Leonarda Peltiera z dwóch następujących po sobie kar dożywotniego więzienia do zgodnej z amerykańskim prawem łagodniejszej kary dwóch wyroków dożywocia odsiadywanych jednocześnie. Taka zmiana mogłaby skłonić Komisję do Spraw Zwolnień Warunkowych do wyrażenia zgody na wcześniejsze zwolnienie warunkowe Leonarda.

Until Freedom Is Won!
The New Peltier Justice Campaign


Leonard Peltier Defense Committee
PO Box 583
Lawrence, KS 66044
785-842-5774
e-mail: lpdc@idir.net
www.freepeltier.org