Na Torze Wy¶cigów Konnych Służew w Warszawie dziesiatki tysięcy osób uczestniczyły w niedzielę 27 kwietnia w Wiosennym Pikniku "ODNAWIAMY NADZIEJĘ". Złożona z 5 tipi i grupy ponad 30 indianistów z całej Polski Wioska Indiańska oraz rozpoczynajacy koncerty na dużej scenie występ zespołów MAKA SAPA i HUU-SKA LUTA, a także występy największych gwiazd polskiej muzyki, pokaz woltyżerki, skoki spadochronowe, aukcja, czy wesołe miasteczka to tylko czę¶ć atrakcji Pikniku. Podczas akcji charytatywnej "Odnawiamy nadzieję" zebrano ponad 6 700 000 złotych.

Ofiarodawcami były zarówno duże firmy jak i rzesze osób prywatnych. Można było wpłacać pieniadze na konto, przekazywać darowizny rzeczowe, wysyłać SMSy, a także telefonować na numer 0700. Czę¶ć dzwoniacych mogła porozmawiać z dyżurujacymi w studiu TVN gwiazdami, w¶ród których byli aktorzy, piosenkarze, sportowcy, politycy, dziennikarze.

Przez cały dzień telewizja TVN i Radio Zet nadawały relacje z przebiegu tej ogromnej publicznej zbiórki funduszy na rzecz odnowy szpitala Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie a w migawkach ze Służewca przewijali się w¶ród parady gwiazd także od¶więtnie ubrani, roztańczeni, roz¶piewani i otwarci na licznych go¶ci służewieckiej Indiańskiej Wioski polscy indiani¶ci.