blackfire-eurologo.jpg (1660 bytes)Zespół BLACKFIRE tworzą młodzi członkowie plemienia Navaho - Jeneda, Klee i Clayson Benally. Występują również ze swoim ojcem, Jonsem Benally - nawajskim tradycyjnym muzykiem i członkiem Starszyzny. Opieką nad trasami koncertowymi i wszystkimi formalnościami zajmuje się Berta Benally.

Muzyka zespołu BLACKFIRE to ostre brzmienia punk-rockowe z elementami tradycyjnych pieśni nawajskich. Teksty piosenek, na koncertach być może trudne do wyłapania, nawiązują do zniszczenia środowiska naturalnego, ubóstwa, nędzy w rezerwatach indiańskich. Poruszają również tematy rasizmu, prześladowań Tubylczych Narodów  (w tym Indian), holokaustu, łamania praw człowieka.

Podczas 2 koncertów w krakowie w maju/czerwcu 2002, dane było na żywo spotkać się z muzykami. Występ na dużej scenie w krakowskim klubie ROTUNDA  poruszył z pewnością wiele młodych osób. Przed każdym utworem, artyści opowiadali o tym, co zaśpiewają i jakie znaczenie ma dla nich kolejny utwór. Spotkanie w tym klubie było niesamowitym połączeniem rockoteki z koncertem. W restauracji "Pod Jaszczurami" na Rynku było zupełnie inaczej. Mała scena, goście w średniej wieku ok. 35-40 lat i... i wspaniały koncert, który zerwał z krzeseł większość gości lokalu.

Koncerty odbyły się w zupełnie dwóch różnych miejscach i przy różnej publiczności. W obu jednak przypadkach spotkały się z dużym uznaniem i zainteresowaniem. Najlepiej świadczyć o tym może zaangażowanie widzów w udział w koncertach, wspaniała zabawa i przeżycia. Biorąc pod uwagę również już wielokrotne wizyty BLACKFIRE w Niemczech, Czechacch i na Słowacji, we Francji, Szwajcarii a ostatnio - już po raz kolejny w Afryce - doszliśmy do wniosku, że warto zaprosić grupę po raz kolejny i do Polski. Tym razem na całą trasę koncertową.

Poniżej znajdują się informacje o zespole, warunkach współpracy i organizacji koncertów. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Koordynaty….

Strona będzie aktualizowana w miarę otrzymywania nowych informacji....10.03.2004

 Materiały do pobrania - na razie zdjęcia - UWAGA - DUŻE!

bfblack1sm.jpg (9095 bytes) bfcolorsm.jpg (18386 bytes) bfblack2sm.jpg (15612 bytes)
 

>>NOWE<<

12/23/03 - "2 Deserts Tour"


Blackfire wrócili z Sahary w Mali! Kliknij by zobaczyć zdjęcia z Pustynnego Festiwalu!

"The Woody Guthrie Singles"

Click for info!
Photo by Julaire Scott


Limited Edition Now
Available Here!

CD Baby.com

>>Posłuchaj<<

 

Mean Things Happening in this World - (FULL MP3! 4.7 MB)

Lyrics by Woody Guthrie
Music by Blackfire

 

Corn Song - (439 KB sample)

Lyrics by Woody Guthrie
Music by Blackfire

 title.gif (2400 bytes)

stat4u