ODKRYJ "INDIAŃSKI ŚWIAT" W KOSZALINIE

Brama do 'Indiańskiego Świata' w Koszalinie przy ul. Lubiatowskiej 213 jest otwarta codziennie od początku maja do końca września, w godzinach od 09:00 do 19:00.

spełnij swoje dziecięce marzenia...
poznaj kawałek indiańskiego świata...
zobacz jak żyją polscy miłośnicy Indian...LAKOTA W "INDIAŃSKIM ŚWIECIE"

James Wicapi Wicasa Robideau
gościł w Lubiatowie w dniach 17-18 maja 2003 roku.
W tym czasie odbyło sie m.in. spotkanie otwarte dla zainteresowanych
i dwudniowe warsztaty lakockie dla uczestników PRPI

Galeria fotografii z pobytu Jamesa Robideau w Lubiatowie
Relacje z pobytu Jamesa Robideau w Polsce


'Indiański Świat' to ośmiohektarowe gospodarstwo agroturystyczne stylizowane na indiańską wioskę - największy tego typu ośrodek rekreacji, edukacji i rozrywki w Polsce.
Do 'Indiańskiego Świata' można dojechać z centrum Koszalina autobusem MZK nr 2 lub we własnym zakresie. Dla autokarów, samochodów i rowerów mamy strzeżony parking.
Przy wejściu nasi goście mogą zapoznać się z pełną ofertą 'Indianskiego Świata', skorzystać z usług fachowego przewodnika, nabyć bilety (4 zł od osoby), literaturę o tematyce indiańskiej i liczne pamiątki.
Stylowy Domek Myśliwski to nie tylko zaplecze gospodarcze i noclegowe dla gospodarzy 'Indiańskiego Świata', ich gości i przyjaciół, ale także możliwość zapoznania się z gromadzonymi tam elementami indiańskiej kultury i historii.
Twórcami 'Indiańskiego Świata' są Ola i Konrad Konarzewscy (na zdjeciu stoją z lewej strony), od wielu lat aktywni uczestnicy Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian, gościnni gospodarze licznych wcześniejszych indianistycznych spotkań w Lubiatowie, w tym XXVI Ogólnopolskiego Zlotu Przyjaciół Indian, w trakcie którego latem 2002 roku ponad 500 indianistów rozbiło tam 100 indiańskich tipi a drugie tyle turystów odwiedziło największy indiański obóz w Polsce.
W 'Indiańskim Świecie' można czasami obejrzeć specjalne pokazy indiańskiego pow-wow - festiwalu muzyki, pieśni i tańca. Do wzięcia udziału w wielu innych punktach urozmaiconego programu może zostać zaproszony każdy, a indiańskie zasady gościnności mówią, iż gospodarzom nie wypada odmawiać...
Prawdziwe indiańskie tipi - namoty plemion Wielkich Równin, a także totemy i dekoracje Indian Północno-Zachodniego Wybrzeża, nadają specyficzny klimat położonej na malowniczym wzgórzu części 'Indianskiego Świata', w której znajduje się m.in. amfiteatr do prezentacji indiańskich pieśni, tańców i ceremonii.
W 'Indiańskim Świecie' można swobodnie zajrzeć do wnętrza autentycznych tipi i poznać ich bogate wyposażenie, porozmawiać z ich mieszkańcami, obejrzeć stroje mężczyzn i kobiet, wodzów, szamanów i wojowników, zobaczyć jak powstają indiańskie przedmioty codziennego użytku i oryginalne ozdoby a nawet - nauczyć się robić je samemu.
Romantyczne zakątki wzdłuż malowniczej ścieżki spacerowej wokół pięknego i pełnego ryb stawu z małą wysepką na środku zachęcają do chwili odpoczynku, podziwiania bogatej roślinności 'Indiańskiego Świata' i wsłuchiwania się w liczne odgłosy niemal nieskażonej przyrody.
W Myśliwskim Zakątku u ujścia strumienia możemy przyjrzeć się jak obozowali i z czego żyli Indianie Krainy Lasów a także odpocząć po wędrówce po 'Indiańskim Świecie' nad brzegiem malowniczego stawu.
Bezpieczna strzelnica z fachową obsługą zapewni chwilę rozrywki, możliwość rywalizacji oraz odrobinę mocnych wrażeń odwiedzającym 'Indiański Świat' starszym i młodszym amatorom zabawy z łukiem i strzałami.
Rozległa łąka w dolinie nad rybnym strumieniem w głębii 'Indiańskiego Świata' daje możliwość złożenia wizyty w małej wiosce Indian Prerii a amatorom niezapomnianej nocy pod gwiazdami - umożliwia (po uzgodnieniu) nocleg w tipi przy ognisku.
Plac zabaw dla dzieci i młodzieży (z możliwością organizacji indiańskich gier i zabaw), duże tio-tipi mieszczące do 50 osób (zwłaszcza w razie przelotnego deszczu), ognisko z ławeczkami i drewnem na opał (także dla amatorów pieczonej kiełbaski czy szaszłyka) oraz piaszczysta plaża nad czystym (i umożliwiajšcym wędkowanie) stawem - to tylko nieliczne z atrakcji w samym centrum 'Indiańskiego Świata'.
Przy pamiętającym XIX wiek zródle nieopodal wyjścia z 'Indiańskiego Świata' czekać może na spragnionego ochłody wędrowca nie tylko kubek czystej i zdrowej wody, ale także - przy odrobinie szcześcia - młoda i piękna Indianka...

Oferta dla szkół

Oferta dla przedszkoli


Die Welt der Indianier
.


Welcome to the Indian World
.

ODKRYJ "INDIAŃSKI ŚWIAT" W KOSZALINIE

posłuchaj głosu swego serca...
wsłuchaj się w odgłosy Matki Ziemi...
daj się ponieść rytmom indiańskich bębnów...


Ola i Konrad Konarzewscy, gospodarze 'Indiańskiego Świata', zapraszają...
KONTAKT: "Indiański Świat", Koszalin, ul. Lubiatowska 213
tel. 0504 639018, (0p94) 3416373, e-mail: olka-kon@hoga.pl

Aleksandra@indianskiswiat.pl i Konrad@indianskiswiat.pl
Zastrzegamy sobie możliwość zmian w programie, cenniku, wyposażeniu i personelu wioski.
Zachęcamy do wcześniejszych kontaktów i negocjowania warunków i programów pobytu!


Fotografie z sezonu letniego 2003: Co. Cień 2003
Text & Design: Co. Cień 2003, 2004
ostatnie zmiany: 25.04.2004