"Byłem nagi..."

Każdy człowiek potrzebuje koszuli...


AKCJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!!! - RELACJA ZE ZBIÓRKI

D Z I Ę K U J E M Y ZA WASZĄ POMOC


Zbiórka ubrań dla mieszkańców Południowej Dakoty na ciężkie, zimowe dni

Bigfoot Memorial Ride 2000, Pine Ridge Reservation, South Dakota

"Jeśli chodzi o zbiórkę ubrań, to rezerwat dostaje ubrania, w większości używane, które często wyrzucane są na śmietnik. Lakoci nie lubią być traktowani jak składowisko ubrań używanych i zniszczonych. Przekażcie ludziom, że lepsze byłyby nowe ubrania lub pieniądze dla rodzin.
Możemy Wam przesłać listę nazwisk i adresów potrzebujących. Ludzie chcący coś ofiarować mogą to wysłać wybranym rodzinom. Nie wysyłajcie pod adres Dakota Youth Project na Florydzie, bo nie mamy funduszy na przesłanie t
ego do Dakoty Południowej. Dziękujemy za Wasze wysiłki i dobre myśli.
James Robideau (Wichapi Wicasa)"


Biorąc pod uwagę sukces zeszłorocznej akcji "Pluszaki dla lakockich dzieci" przeprowadzoną z myślą o prezentach dla dzieci na Nowy Rok, chcielibyśmy powtórzyć podobną akcję i w tym roku.

Nauczeni jednak doświadczeniem oraz znając lepiej aktualne potrzeby mieszkańców Południowej Dakoty, chcemy obecnie przeprowadzić zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy - tym razem ubrań na zimę. Zaczyna się ona w Dakocie znacznie wcześniej niż u nas i jest zdecydowanie bardziej sroga.

Dlatego też zależy nam na przeprowadzeniu zbiórki ubrań na zimę w możliwie szybkim terminie oraz wysłaniu ich również możliwie szybko - jeszcze zanim zima w Dakocie zacznie się na dobre.

Potrzebne są wszelkiego rodzaju ciepłe ubrania na zimę, np.: ciepłe koszule, kurtki, buty, spodnie, skarpety (raczej duże rozmiary lub rzeczy dla dzieci).

Wszystko to powinno być oczywiście w dobrym stanie, najlepiej nowe, lub mało znoszone, uprane i popakowane w plastikowe worki. Pomoże to w dalszym przepakowywaniu i sortowaniu ubrań. PROŚBA O OPISANIE ZAWARTOŚCI KAŻDEJ PACZKI J (z podziękowaniami od tych, co będą je przepakowywać)

Jednocześnie z ubraniami, potrzebne są pieniądze na wysłanie paczek. Zeszłoroczna akcja "Pluszaki" była bardzo udana pod względem ilości otrzymanych zabawek. Często brakowało mi jednak pieniędzy na ich wysłanie i dopiero "zastrzyk" gotówki z Poznania i Ząbkowic pozwolił na sfinalizowanie wysyłki. Dlatego też jeśli możecie, wyślijcie również pieniądze na dalsze przesłanie paczek do Dakoty. Nie muszą to być duże kwoty. Jeśli wiele osób będzie mogło dać nawet niewielką sumę, to ostatecznie może się zebrać odpowiednio dużo na wysłanie paczek.

 

Dokąd wysyłać paczki?

ADAM PAZURYNA

UL. KRUSZYŃSKA 6A

01-365 WARSZAWA

tel.: 0 (prefix) 22 - 665 26 16

stąd paczki, jako większe już przesyłki, zostaną wysłane dalej do Dakoty

Dokąd przesyłać pieniądze?

Mamy już numer konta na które można przesyłać pieniądze:

Konto :
Arkadiusz Kilanowski
LUKAS Bank
19401076-47938366
Koniecznie należy podać tytuł wpłaty: "Na ubrania"

 

Więcej informacji o zbiórce ubrań możecie uzyskać u organizatorów tegorocznej akcji:

Alicja Sordyl: - 0603 171305; pocahontas@poczta.onet.pl

Adam Pazuryna - 0 (prefix) 22 - 665 26 16

Dariusz Kachlak - bluewind@indianie.eco.pl

Informacje o akcji będą się sukcesywnie ukazywały na stronie http://www.indianie.eco.pl

* * * *

W zeszłym roku zrobiliśmy wspólnie coś wspaniałego. Mam nadzieję, że tegoroczna akcja będzie miała równie szeroki zasięg jak ubiegła. Liczymy na Waszą pomoc!

Alicja, Adam, Darek

Jesień 2001

AKCJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!!! - RELACJA ZE ZBIÓRKI

D Z I Ę K U J E M Y ZA WASZĄ POMOC