• Strategia działalności

KOLA
Strategia działalności

English version

KOLA jest organizacją działającą na rzecz praw człowieka założoną w 1987 r. nad Cheyenne River w Rezerwacie Sioux w Południowej Dakocie przez grupę Mniconju Lakota. W 1990 roku otworzyliśmy międzynarodowe biuro w Brukseli (Belgia). Dzisiaj mamy aktywnych członków w Australii, Belgii, Kanadzie, Dani, Finladnii, Francji, Grecji, Wielkiej Brytanii, Gwatemali, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Polsce, Puerto Rico, Szwecji, Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych.

Naszymi głównymi celami są, zbieranie i rozpowszechnianie wszelkich potwierdzonych informacji dotyczących Indian Amerykańskich i Kanadyjskich Tubylców w zakresie: kultury, polityki, edukacji, filozofii i religii, przestrzegania praw, prawdy historycznej, celem polepszenia warunków życia Tubylczych Amerykanów w rezerwatach, a także Indian przebywających w więzieniach; zajmujemy się również ochroną praw do wykorzystywania dóbr naturalnych, ochroną przed alkoholizmem, pomocą dla dzieci indiańskich, a także budowaniem mostów pomiędzy różnymi kulturami.

KOLA jest słowem z języka Lakota oznaczającym przyjaciela a oznacza to dokładnie to, kim jesteśmy i z kim chcemy współpracować. KOLA jest całkowicie niezależną organizacją bez jakichkolwiek zabarwień politycznych czy innych.

Wszystkie akcje KOLA są w 100% zgodne z prawem, jest to jedyna droga zdobycia poszanowania dla nas i dla ludzi, w których sprawach "walczymy". Nasze akcje polegają na pisaniu listów w poszczególnych sprawach do odpowiednich władz oraz na zbieraniu podpisów pod petycjami, organizujemy spotkania informacyjne, pokazy, pokojowe demonstracje, popieramy zgodne z prawem prywatne inicjatywy, oraz inne formy działalności ...

click here to subscribe to our daily email newslist
Zapisz się na listę KOLANews
Nieprawość tu grozi nieprawością wszędzie indziej!

 

AIM KansasKontakt z nami:


KOLA International Campaign Office
Van Boeckel St. 20
B-1140 Brussels
Belgium
Tel&Fax: +32-2-241-8322

kolahq@skynet.be (English)

KOLA International - Polska
Dariusz Robert Kachlak
ul. Obozowa 61 m. 38
PL - 01-418 Warszawa
Tel.: +48-691 326 312

bluewind@indianie.eco.pl (po polsku)Powered by BravenetPowered by Bravenet

Visitors:

Ostatnie zmiany: 08/02/2003

Wersja polska by DRK od 23.07.1999

Tell-A-Friend About My Website
Powered by BravenetPowered by Bravenet