Uwolnić LEONARDA PELTIERA

Petycja do Prezydenta Georg'a W. Bush'a

FBI i oskarżyciel Lynn Crooks przyznali przy wielu okazjach, że nie wiedzą, kto zabił 2 agentów FBI 26 czerwca 1975 roku w rezerwacie Pine Ridge.

Pomimo tego Leonard Peltier cały czas pozostaje w więzieniu. FBI i oskarżyciel Lynn Crooks przyznali również w sądzie, że nie wiedzą jaki w tym udział mógł mieć Leonard Peltier. Pomimo tego faktu Leonard Peltier pozostaje uwięziony.

FBI przyznało, że zeznania zostały wymuszone a dowody zostały spreparowane, popełniono krzywoprzysięstwa i zatajniono kluczowe informacje dowodowe niewinności Leonarda. Pomimo tego Leonard Peltier pozostaje uwięziony.

Istnieją wystarczające dowody niewinności Peltiera, jak na przykład raport balistyczny dowodzący jasno, że zabójcze kule nie zostały wystrzelone z broni znalezionej przy Peltierze. Pomimo tego, Leonard Peltier pozostaje uwięziony.

Parlament Europejski, Parlamenty Belgii i Włoch, wielu przedstawicieli Rządów Amerykańskiego i innych krajów, duchowi przedstawiciele różnych wyznań religijnych, zwróciło się z prośbą o ponowne rozpatrzenie sprawy godzącej w Prawa Człowieka. Nie zgadzamy się z postępowaniem przedstawicieli Sądu Amerykańskiego w tej sprawie, jak również nie rozumiemy stanowiska Białego Domu oraz braku argumentów ze strony FBI.

Domagamy się prezydenckiego prawa łaski dla LEONARDA PELTIERA!

Opracowanie: DRK

Podpisz petycję dla: LEONARDA PELTIERA

Więcej informacji (po polsku) na stronach TIPI

(po angielsku) na stronach KOLA International

 

MOUNT GRAHAMLEONARD PELTIER NO CASINO IN PAHA SAPA! FBI REZMURS CHIEF ILLINIWEK MISSISSAUGA MASCOTS JAMES WEDELL KOLLAS SORRY!

Petycje

P R P I