Polska Grupa Poparcia Leonarda Peltiera
(Leonard Peltier Support Group - Poland)

pasek


Serwis informacyjny PGPLP

na podstawie wiadomości własnych i przekazywanych przez:

Leonard Peltier Defense Offense Committee (LP DOC)

The Leonard Peltier Defense Offense Committee
PO BOX 7488; Fargo, ND 58106; USA
tel.: (+001) 701-2352206
e-mail: contact(at)whoisleonardpeltier.info
[UWAGA: od 2009 r. jest to jedyny oficjalny adres LPDOC]
 


Strona główna PGPLP

pasek

6 lutego - rocznica aresztowania Leonarda Peltiera
26 czerwca - rocznica "Incydentu w Oglala"
12 września - rocznica urodzin Leonarda Peltiera

2012 - Petycja do prezydenta Baracka Obamy o ułaskawienie Leonarda Peltiera

pasek

11.09.2009: Zdjęcia z niemiecko-polskiej manifestacji w 65. urodziny Leonarda Peltiera w Berlinie
----> Peltier Vigil in Berlin      ----> Polish Peltier Supporters write to Pres. Obama

pasek

I AM THE ANGER - teledysk w hołdzie wszystkim wspierającym Leonarda Peltiera

pasek

Amerykańska komisja do spraw zwolnień warunkowych,
która po raz pierwszy od 15 lat rozpatrywała w pełnym zakresie wniosek Leonarda Peltiera,
po raz drugi odmówiła wcześniejszego zwolnienia go z więzienia
.
[ More ]

Urodzony 12 września 1944 roku Leonard Peltier to Indianin z plemienia Czipewejów z Dakoty Północnej, działacz American Indian Movement (AIM - Ruchu Indian Amerykańskich), skazany po budzącym do dziś kontrowersje procesie na podwójny wyrok dożywotniego więzienia za zastrzelenie dwóch agentów FBI podczas tzw. "incydentu w Oglala" - strzelaniny w rezerwacie Pine Ridge w Dakocie Południowej 26 czerwca 1975.

Komisja w starym, "republikańskim" jeszcze, składzie uznała, że wcześniejsze warunkowe zwolnienie Peltiera mogłoby "umniejszyć ciężar" popełnionego przestępstwa oraz "zachęcać do braku szacunku dla prawa". Komisja podzieliła tym samym opinie prokuratury i FBI, które przeciwne jest łagodzeniu kary osobom skazanym za wszelkie ataki na funkcjonariuszy prawa. Zgodnie z ogólnymi wytycznymi dotyczącymi polityki zwolnień warunkowych, Leonard Peltier już dawno nabył uprawnienia do ubiegania się o przedterminowe warunkowe zwolnienie.

Komisja podejmuje decyzje m.in. na podstawie opinii o zachowaniu się więznia (ta jest generalnie pozytywna), jego planów i możliwości utrzymania się na wolności (rada plemienna rezerwatu Turtle Mountain obiecała zapewnić mu mieszkanie i pracę instruktora wychowania plastycznego), oceny prawdopodobieństwa ponownego konfliktu z prawem (które można uznać za niewielkie), stanu zdrowia (które pogarsza się z wiekiem i wymaga specjalistycznego leczenia, trudnego w warunkach więziennych) oraz oceny tego, czy złagodzenie kary nie stałoby w rażącej sprzeczności z ciężarem popełnionej zbrodni. Podobnie jak przed 15 laty, wątpliwości w tej ostatniej kwestii przeważyły nad innymi aspektami humanitarnymi.

Kolejne posiedzenie komisji w sprawie Peltiera może się odbyć teoretycznie w roku 2024, gdy miałby on 79 lat. W tej sytuacji główną nadzieją Leonarda, jego obrońców i przyjaciół pozostaje zabieganie o prezydencki akt łaski, kongresowe śledztwo w sprawie "rządów terroru" w rezerwatach w latach 70. lub o odtajnienie tysięcy stron tajnych akt FBI. Prawnicy Leonarda Peltiera zapowiedzieli też złożenie odwołania od decyzji komisji. Nadal istotne pozostaje możliwie szerokie poparcie dla Leonarda Peltiera - oświadczenie wyrażające rozczarowanie decyzją komisji i zaniepokojenie losem Leonarda wyraziła ostatnio m.in. Amnesty International.

Leonard Peltier dziękuje wszystkim za wytrwałe starania na rzecz obrony praw i poprawy sytuacji ludów tubylczych oraz za starania o jego uwolnienie lub złagodzenie warunków odbywania kary (w tym starania o dostęp do specjalistycznego leczenia oraz o przeniesienie do lżejszego więzienia bliżej rodziny). Komitet Obrony i Ofensywy Leonarda Peltiera (LPDOC), jego rodzina i przyjaciele oraz jego grupy poparcia nie tracą nadziei, opracowują plany dalszego działania i liczą na dalsze wsparcie.

Wzór listu do prezydenta Baracka Obamy o ułaskawienie Leonarda Peltiera (wersja angielska i przekład)

Petycja on-line do prezydenta Baracka Obamy o ułaskawienie Leonarda Peltiera [ Przekład petycji ]

Międzynarodowe Forum Peltiera     Oficjalna strona LPDOC    
Friends of Peltier     Free Peltier Blog     Leonard Peltier radio podcasts

pasek

26.06.1975 - 26.06.2009


34 lata od "Incydentu w Oglala" - przejrzyj fakty na stronie Friends of Peltier
(obejrzyj filmy, dokumenty, piosenki, napisz petycję on-line lub wykorzystaj wzór listu)

pasek

6 lutego 2007 - 31 rocznica aresztowania Leonarda Peltiera

Dołącz do międzynarodowej kampanii pisania kartek w obronie Leonarda!
Wydrukuj jedną ze specjalnych kartek i wyślij do prezydenta USA George'a Busha.

Wejdz na stronę Leonard Peltier - KOLA writing campaign i przeczytaj, jak i ty możesz pomóc...

pasek

12 września 2006 - 62 urodziny Leonarda Peltiera

Wszystkich, którzy pamiętają o kolejnych urodzinach uwięzionego od 31 lat (czyli przez połowę swego życia) przywódcy Ruchu Indian Amerykańskich zachęcamy do wysłania mu życzeń pocztowych. Miłym prezentem będą dla niego nawet krótkie życzenia np. na dowolnej ładnej pocztówce z Polski.
WAŻNE: Pocztówka z życzeniami lub list powinny być wysłane w kopercie, a na niej należy umiescić pełny adres zwrotny nadawcy. Inaczej władze więzenne nie przekażą korespondencji Leonardowi!

Aktualny adres Leonarda: Leonard Peltier #89637-132, USP Lewisburg, P.O. Box 1000, LEWISBURG, PA 17837, USA

Swoje życzenia możesz też wpisać na specjalnej stronie założonej przez International Peltier Forum, skąd wszystkie zostaną wydrukowane i przesłane do Leonarda.

pasek

06.02.2006 - 30 lat po aresztowaniu Leonarda Peltiera

pasek

10.12.2005 - Globalna Akcja Pisania Listów w sprawie Leonarda Peltiera!

pasek

Komunikat Dyrektora Komitetu Obrony Leonarda Peltiera (LPDC) (12.09.2005)

pasek

księga życzeń urodzinowych dla Leonarda Peltiera (06.09.2005)

Aktualizacja: Leonard Peltier po raz kolejny został przeniesiony!
Jego aktualny adres: Leonard Peltier #89637-132, USP Lewisburg, P.O. Box 1000, LEWISBURG, PA 17837, USA (15.08.2005)

Leonard Peltier przeniesiony! (05.07.2005)

pasek

12.09.2004 - 60 urodziny Leonarda Peltiera

WIELKIE DZIĘKI od Leonarda i jego przyjaciół dla ponad 1300 osób z całego swiata (w tym z Polski!), ktore wpisały swoje życzenia dla niego na urodzinowa kartkę KOLA! To te małe (?) gesty współczucia i solidarnosci najbardziej pomagaja przetrwać trudne chwile (i lata).
Do Leonarda można jednak pisać przez cały rok - wielu może zrobić dla niego tylko (i aż) tyle...

Przed 12 wrzesnia 2004 dopisz się do wielkiej kartki urodzinowej ze zbieranymi przez organizację KOLA życzeniami dla Leonarda Peltiera. Prześlij swoje życzenia, słowa pamięci i poparcia dla indiańskiego więznia sumienia, a znajdą się na specjalnej stronie internetowej i razem z setkami innych życzeń zostaną wysłane do więzienia. (Uwaga: życzenia dopisywane są na stronę "ręcznie" w ciągu 24 godzin od wysłania.)

pasek

Leonard Peltier pozostanie w więzieniu (20.04.2004)

19 kwietnia 2004 Sad Najwyższy odrzucił apelację obrońców Leonarda Peltiera od wyroku Sadu Apelacyjnego, ktory wczesniej odrzucił wniosek obrony o przyspieszenie wyznaczonego na 2008 rok terminu kolejnego przesłuchania w sprawie ewentualnego warunkowego zwolnienia lidera AIM z więzienia. Peltier skazany został na podwójne dożywocie za udział w zastrzeleniu dwóch agentów FBI podczas tzw. "incydentu w Oglala" w rezerwacie Pine Ridge 26 czerwca 1975 i od tamtej pory jego obroncy z LPDC walcza bezskutecznie o jego wczesniejsze warunkowe zwolnienie lub ułaskawienie przez prezydenta.

pasek

Obrońcy 59-letniego Leonarda Peltiera nie zdołali przekonać Sądu Apelacyjnego do przyspieszenia wyznaczonej dopiero na rok 2008 kolejnej rozprawy w sprawie ewentualnego warunkowego zwolnienia działacza AIM, uwięzionego od ponad 25 lat za zamordowanie dwóch agentów FBI podczas głosnego "incydentu w Oglala" w rezerwacie Pine Ridge 26 czerwca 1975. Po wysłuchaniu 19 wrzesnia argumentów obu stron trójka sędziów Sadu Apelacyjnego 10 okręgu w Denver wydała 4 listopada orzeczenie, w którym potwierdziła co prawda nieprawidłowosci podczas procesu Peltiera i brak dowodów iż on sam zamordował agentów, ale podtrzymała wczesniejszą decyzję Sądu Penitencjarnego (do spraw ułaskawień), pozbawiającą Peltiera szansy na wyjscie na wolnosc przed rokiem 2008 ze względu na jego udział w incydencie w Oglala i dramatyczne okolicznosci smierci obu agentów.
05.11.2003

pasek

19 wrzesnia 2003 przed Sadem Apelacyjnym w Kansas odbyło sie wstępne przesłuchanie w sprawie odrzucenia w ubiegłym roku wniosku Leonarda Peltiera o warunkowe zwolnienie - po raz pierwszy od 28 lat sprawa zajał sie inny sad, niż ten, który wczesniej go skazał. W tym czasie w Kansas: w dyskusji panelowej udział wzięli: artysta Harvey Arden, prawnik Barry Bachrach, pisarz Peter Matthiessen i Dennis Banks z AIM, koncertowali Robby Romero i Jim Page, wystawiono w galerii 15 obrazów Leonarda Peltiera, przemawiali publicznie Russell Means i Dave Hill z LPDC, odbyła się manifestacja i nocne czuwanie kilkuset osób przed gmachem sadu. Wrażenia obrońców Leonarda Peltiera z przesłuchania były dobre, ale ogłoszenie decyzji oczekiwane jest zgodnie z procedura dopiero za kilka miesiecy.
Raport na stronie LPDC

pasek

12 września 2003 - 59 urodziny Leonarda!
Po raz 28. Leonard spędza swoje urodziny w więzieniu. Pamiętajmy o nim w tym szczególnym dniu. Na pewno ucieszy się, jeśli wyślemy do niego osobisty list lub kartkę pod adres:
Leonard Peltier, #89637-132, Box 1000, Leavenworth, Kansas 66048, U.S.A.
26.06.2003

pasek

26.06.2003 - 28. rocznica Incydentu w Oglala, Pine Ridge
Oswiadczenie Leonarda Peltiera


Pozdrowienia - Oglalowie, Lakoci, Przyjaciele i Sojusznicy

Dwadziescia osiem lat minęło od najazdu FBI na rancho rodziny Jumping Bull. Ci, którzy nigdy nie mieszkaliscie w Rezerwacie ("Rez") - zrozumcie, że nie było to nic nadzwyczajnego. Tubylczy Amerykanie nie cieszyli sie rownymi prawami i ochrona Konstytucji USA. Przeciwnie, traktowano nas jak naród kolonizowany i okupowany. I tacy bylismy. Narzucono nam prawa USA. Wcielano nas do wojska. Podatki? Kupujac kazdy bochenek chleba, kazdy galon benzyny - cokolwiek - płacilismy podatki federalne i stanowe. Nie wierzcie, że Tubylczy Amerykanie nie musza płacić podaktów. Tak jak powiedziałem - narzucono nam obce prawa a jednak nie cieszylismy sie ochrona tych praw...
całe oswiadczenie (po angielsku)

26.06.2003

pasek

Leonard Peltier A.D. 2002
Aktualna sytuacja i najnowsze działania
Komitetu Obrony Leonarda Peltiera
01.09.2002

pasek

Wzór listu z Polski do Komisji ds. Ułaskawień
w sprawie uwolnienia Leonarda Peltiera.
Wszystkie listy przesłane poczta (nie mailem!) do końca czerwca 2002 pod adres:

LPDC, P.O.Box 583, Lawrence, Kansas 66044-0584, USA

zostały okazane przez Komitet Obrony Leonarda Peltiera na lipcowym posiedzeniu Komisji.
Niestety, i tym razem Komisja odmówiła Leonardowi Peltierowi warunkowego zwolnienia.

pasek


"Nowości LPDC"

05.01.2002

pasek

"Aż wywalczymy wolność"
Oświadczenie Leonarda Peltiera z 12 października 2001
Nowa struktura, nowa strategia i nowe działania LPDC
(na razie tylko po angielsku - szukamy tłumacza...)
14.10.2001

pasek

"Czerwiec miesiącem poszerzania wiedzy o Peltierze"
Oświadczenie Komitetu Obrony Leonarda Peltiera
30.05.2001

pasek

Wiadomości Onet.pl: Szef FBI składa samokrytykę (+ dyskusja)
FBI zataiło 3000 stron akt w sprawie oskarżonego o morderstwo
18.05.2001

pasek

25 lat "Sprawy Peltiera"
Bill Clinton nie ułaskawił Leonarda Peltiera
Komitet Obrony zapowiada nowe działania w jego obronie
11.03.2001

pasek

LPDC: Powstaje nowy plan działania
Komitet Obrony Leonarda Peltiera rozpoczął prace nad nowymi strategiami działania
(najnowsze informacje, adresy, wzory listów)
04.02.2001

pasek

Dzień Wstydu
Oświadczenie Komitetu Obrony Leonarda Peltiera

Musimy trzymać się razem i nadal walczyć o sprawiedliwość dla Leonarda Peltiera!
Na liście osób ułaskawionych 20 stycznia 2001 roku przez Prezydenta Clintona ponownie zabrakło Leonarda Peltiera, choć decyzja w jego sprawie nie była pewna do samego końca. Smutek i żal wszystkich zaangażowanych w działania na rzecz uwolnienia Leonarda nie powinny przesłonić ostatnich osiągnięć, ani odbierać nadziei na ostateczny tryumf sprawiedliwości, lecz skłonić do nowych wysiłków w jego imieniu.

20.01.2001

Free Leonard Peltier!

W tym trudnym dla Leonarda okresie prosimy o listy i kartki do niego:

USPL
Leonard Peltier #89637-132
PO Box 1000
Leavenworth, KS 66048
U.S.A.


pasek

Ułaskawienie - teraz albo nigdy!
Drodzy Przyjaciele!
Mamy dla was ekscytujące wiadomości. Prezydent Clinton potwierdził publicznie, że petycja w sprawie ułaskawienia Leonarda wpłynęła do jego biura i że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta w najbliższej przyszłości. Prawdopodobnie może to nastąpić w Swięto Dziękczynienia (23 listopada).
Wygląda na to, że kulczowe decyzje w Białym Domu zapadają właśnie teraz. Gratulujemy wszystkim, którzy przez tyle lat pracowali tak ciężko dla Leonarda. Dzięki wam ta sprawa znalazła się na biurku Clintona. Przez następne kilka tygodni musimy pracować jeszcze ciężej, niż kiedykolwiek. Teraz albo nigdy musimy powiedzieć Białemu Domowi, co myślimy o tej sprawie. Prosimy, by aż do 1 grudnia ludzie codziennie dzwonili do Białego Domu. Choć pozytywna decyzja może także zapaść później, to musimy zrobić wszystko co możliwe, by sprawa Leonarda nie wypadła z listy najpilniejszych. Jeśli Bill Clinton nie podejmie decyzji jeszcze w tym roku, nie mamy co liczyć na łaskawość następnego prezydenta.
FBI zainicjowało własną kampanię telefonów do Białego Domu z protestami przeciw ułaskawieniu. Musimy ich zalać naszymi telefonami! Poparcie dla Leonarda jest duże, ale musimy być słyszalni bardziej, niż kiedykolwiek. Prosimy - dzwońcie na linię komentarzy Białego Domu: 001-202-456-1111. Możecie nagrać swoja prośbę na automatyczną sekretarkę lub - lepiej - po naciśnięciu 0 przekazać ją operatorowi. Operator może być rozmowny, lub nie. Nie ma to żadnego znaczenia - zbiorcza informacja o tematach poruszonych przez dzwoniących wyląduje potem na biurku Clintona.
Nie trzeba mówić dużo. Przedstawcie się i powiedzcie, skąd jesteście. Możecie podać swój zawód lub organizację, do której należycie. Wyjaśnijcie, że chcecie, by Prezydent Clinton natychmiast i bezwarunkowo uwolnił Leonarda Peltiera. Możecie zwrócić uwagę na to, że jego proces był niesprawiedliwy, po 25 latach czas już na pojednanie, Leonard Peltier cieszy się w więzieniu bardzo dobrą opinią, ale coraz gorszym zdrowiem.
Jeśli wolicie, możecie przesłać swoją prośbę faksem pod numer 001-202-456-2461. Jak zawsze, warto też wysyłać e-maile pod adresy kluczowych osobistości z Białego Domu i Waszyngtonu.
To finałowa faza akcji na rzecz ułaskawienia Leonarda Peltiera. Teraz albo nigdy!
LPDC
12.11.2000

pasek

List z Komitetu Obrony Leonarda Peltiera
"Hi!
Pozdrowienia dla wszystkich naszych przyjaciół w Polsce. Dziekujemy wam za waszą wyjątkową pracę. Tak, to prawda - to ważne, by informować świat co dzieje się w sprawie Leonarda. Jesteśmy wdzięczni za Wasze wysiłki w tej dziedzinie. Jesteśmy umiarkowanie optymistyczni co do tego, że wolność Leonarda Peltiera stanie się faktem jeszcze w tym roku. Dlatego powinniśmy jeszcze bardziej zwiększyć nasze wysiłki.
Pokój, Pat"

Telefonujcie do "linii komentarzy" Białego Domu.
Domagajcie się sprawiedliwości dla Leonarda Peltiera! (001) 202-456-1111

Jeśli możecie, bądzcie w Nowym Jorku 10 grudnia 2000
Marsz o Wolność Peltiera!
15.09.2000

pasek

12 września - 56 urodziny Leonarda!
Po raz 25 Leonard spędza swoje urodziny w więzieniu. Pamiętajmy o nim w tym szczególnym dniu. Na pewno ucieszy się, jeśli wyślemy do niego osobisty list lub kartkę pod adres:
Leonard Peltier, #89637-132, Box 1000, Leavenworth, Kansas 66048, U.S.A.
01.09.2000

pasek

Demokraci za uwolnieniem Peltiera!
Na konwencjach przedwyborczych Partii Demokratycznej w stanach Kalifornia i Waszyngton delegaci przyjęli jednogłośnie rezolucje wzywające prezydenta Clintona do zastosowania prawa łaski i uwolnienia Leonarda Peltiera z więzienia. Są to wyjątkowo optymistyczne, bo pierwsze tego rodzaju apele przywódców rządzącej w USA partii do własnego prezydenta. Dlatego tak ważne w ostatnich miesiącach jego urzędowania są dalsze listy, petycje, faksy i telefony do Białego Domu z prośbą o podjęcie długo oczekiwanej decyzji w sprawie prezydenckiego aktu łaski dla Leonarda Peltiera.
01.09.2000

pasek

Kolejna nieprzychylna decyzja
W czerwcu 2000 roku Komisja do Spraw Zwolnień Warunkowych po raz kolejny odmówiła wcześniejszego warunkowego zwolnienia Leonarda Peltiera z więzienia. Prowadzącego specjalne posiedzenie Komisji urzędnika nie interesowały tysiące nowych głosów poparcia światowej opinii publicznej, apele największych organizacji tubylczych z USA i Kanady (NCAI i AFN), sugestie Amnesty International, czy apele Rigoberty Menchu - Peltier nie przyznaje się do winy, więc ma nadal pozostać w więzieniu...
01.07.2000

pasek

Leonard nareszcie leczony!
dobra wiadomość o długo oczekiwanej operacji Leonarda Peltiera
26.03.2000

pasek

"Peltier na Prezydenta!"
akcja zapoczątkowana przez wydawcę książki Leonarda, Harveya Ardena
26.03.2000

pasek

"Wierzę w dobroć ludzkości"
nowe fragmenty biografii Leonarda Peltiera
24.03.2000

pasek

"Nie straciłem nadziei..."
Leonard Peltier już 24 lata pozostaje w więzieniu
24.03.2000

pasek

"Zapiski więzienne: moje życie jest Tańcem Słońca"
fragmenty nowej biografii Leonarda Peltiera
12.01.2000

pasek

Ustalenia Konferencji Organizacyjnej 1999
12.01.2000

pasek

Prokurator broni Peltiera!
12.01.2000

pasek

6.03.99 - Parlament Europejski w obronie Peltiera

Parlament Europejski uchwalił ostatnio nową rezolucję wzywającą prezydenta Clintona do ułaskawienia uwięzionego w USA przywódcy Ruchu Indian Amerykańskich (AIM) Leonarda Peltiera i przeprowadzenia śledztwa w sprawie nieprawidłowości podczas jego procesu. Z uwagi na obecne problemy najsłynniejszego indiańskiego więźnia politycznego w USA rezolucja podkreśla także konieczność zapewnienia Leonardowi odpowiedniej opieki medycznej. Dokument wzywa przedstawicieli Parlamentu do poruszenia sprawy Leonarda Peltiera podczas najbliższego spotkania z partnerami z USA.

Rezolucja Parlamentu jest efektem podnoszonych nie raz przez Amnesty International wątpliwości co do sprawiedliwego przebiegu procesu Leonarda Peltiera, przyznania przez rząd USA, że jego ekstradycja z Kanady nastapiła w oparciu o sfałszowane dowody jego winy, naruszania przez USA prawa międzynarodowego poprzez odmawianie więźniowi niezbędnej opieki medycznej, braku dowodów winy Peltiera oraz jego znaczącej roli w obronie praw Ludów Tubylczych. Niebagatelną rolę w zwróceniu uwagi posłów na sprawę Peltiera odegrały systematyczne naciski i wspólne akcje informacyjne europejskich grup poparcia Leonarda Peltiera, koordynowane przez Komitety Obrony Leonarda Peltiera z USA i Kanady.

Podobną rezolucję Parlament Europejski uchwalił już w grudniu 1994 roku. Jednak mimo upływu czterech lat Leonard Peltier nadal przebywa w więzieniu, prezydent USA nie uczynił nic w celu zrealizowania swojej obietnicy zajęcia się jego sprawą, a władze więzienne odrzuciły kolejny wniosek Peltiera o warunkowe zwolnienie i narażają go na dodatkowe cierpienia, utrudniając mu leczenie. By nakłonić odpowiedzialne za to instytucje i osoby do podjęcia pilnych działań w obronie praw Leonarda, uchwalono kolejną rezolucję.

Inicjatywa Parlamentu Europejskiego miała miejsce tuż po przypadającej 6 lutego 23. rocznicy aresztowania Leonarda Peltiera, obchodzonej w licznych miejscach USA, Kanady i Europy jako dzień manifestacji, głodówek, akcji protestacyjnych i informacyjnych w obronie oskarżonego bezpodstawnie o podwójne morderstwo i skazanego niesprawiedliwie na podwójne dożywocie indiańskiego działacza.

pasek

12.06.98 - Petycja z Pierwszej Gołuchowskiej Fiesty Indiańskiej petycje pomogły!!!

Warden Booker
Leavenworth Federal Prison
1300 Metropolitan Avenue
Leavenworth, Kansas 66048
U.S.A.

Subject: Leonard Peltier-89637

Dear Warden Booker,

We Polish friends of Native Americans, gathered on American Indian Festival in Golochow, Poland, are deeply concerned about present medical condition of Mr. Leonard Peltier incarcerated in your Instituton.

We kindly ask you to do everything possible to alleviate his suffering by allowing Leonard Peltier to see the outside doctors (from Mayo clinic, if possible), and NOT transfering him to Springfield prison hospital, where he already received enough pain and dangerous radiation without satisfactory results.

(My polscy przyjaciele Tubylczych Amerykanów, zebrani na Indiańskiej Fieście w Gołuchowie w Polsce, jesteśmy głęboko zatroskani obecnym stanem zdrowia Leonarda Peltiera uwięzionego w Pana Zakładzie.

Uprzejmie prosimy, by uczynił Pan wszystko, by zmniejszyć cierpienie Pana Peltiera przez zezwolenie Mu na spotkanie z lekarzami z zewnątrz (np. z kliniki Mayo) i NIE przenoszenie Go do szpitala więziennego w Springfield, gdzie cierpiał już dość z powodu bólu i promieni owania bez zadowalających efektów.)

Name & Family Name (imię i nazwisko), Address (adres), City (miasto), State (kraj)

pasek


Serwis z lat 1997-98


Powrót na początek strony
 
Powrót do strony głównej